აჭარის ქალ ბიზნესმენთა ასოციაცია
ასოციაციის მიზანია ქალთა ბიზნესის ხელშეწყობა, მათი ინტერესების დაცვა და მხარდამჭერი გარემოს შექმნა როგორც რეგიონულ, ისე საერთაშორისო დონეზე. ასოციაცია აქტიურად უწყობს ხელს ბიზნესგარემოს გაუმჯობესებას, პარტნიორული კავშირების გაფართოებასა და ადგილობრივი პროდუქციის პოპულარიზაციას. მისი საქმიანობა მოიცავს ლობირებას, კონსულტაციებს, კვლევებს, ტრენინგებსა და მონაწილეობას საკანონმდებლო პროცესებში, ასევე თანამშრომლობას სახელმწიფო და კერძო სექტორთან.
ასოციაცია აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატასთან ერთად ყოველწლიურად მართავს ქალ ბიზნესმენთა ფორუმს, რომელიც ქალთა შესაძლებლობების გაძლიერებასა და სახელმწიფო სერვისების პოპულარიზაციას ისახავს მიზნად მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდასაჭერად.
ასოციაციის წევრობა შესაძლებელია ნებისმიერი ქალისათვის, ვინც ეწევა ან აპირებს ბიზნეს საქმიანობას. წევრობა გულისხმობს პროფესიულ მხარდაჭერას, ქსელის გაფართოებასა და სხვადასხვა სერვისზე წვდომას.
ბიზნესში ქალთა ჩართულობის ხელშეწყობისათვის, აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატასთან არსებული ქალ ბიზნესმენთა ასოციაციისა და პალატის ინიციატივით ფუნქციონირებს „ქალთა ოთახი“ - ღია სივრცე და საინფორმაციო-საკონსულტაციო რესურსცენტრი, რომელიც ქალებს ბიზნესის დაწყებაში ეხმარება.

Association of Businesswomen of Ajara
The association’s main goal is to promote women’s entrepreneurship, protect their interests, and create a supportive environment at both regional and international levels. It actively contributes to improving the business climate, expanding partnership networks, and promoting local products.
Activities:
- Advocacy
- Consultations
- Research
- Trainings
- Participation in legislative processes
- Cooperation with public and private sectors
Special Initiatives:
- Annual Women Entrepreneurs Forum, organized together with the Ajara Chamber of Commerce and Industry, aims to empower women and promote state services to support small and medium-sized businesses.
- “Women’s Room” — an open space and informational-consultative resource center functioning under the Adjara Chamber of Commerce and Industry, helping women start and develop their businesses.
Membership:
Open to any woman currently engaged or planning to engage in business activities. Membership provides professional support, network expansion, and access to various services.