გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა ბათუმში სომხეთის რესპუბლიკის გენერალურ კონსულთან
აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის თავმჯდომარემ, გიორგი რომანაძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა ბათუმში სომხეთის რესპუბლიკის გენერალურ კონსულთან, ნარინე მათოსიანთან.
გიორგი რომანაძემ დიპლომატს ახალ პოზიციაზე დანიშვნა მიულოცა და ორგანიზაციის სტრუქტურასა და საქმიანობაზე მიაწოდა ინფორმაცია.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ქვეყნებს შორის სავაჭრო, ტურისტული და ლოგისტიკური მიმართულებებით თანამშრომლობის გაღრმავების დიდ პოტენციალზე, აჭარისა და სომხეთის ბიზნეს წრეებს შორის პარტნიორობის განვითარებისა და სომხური წარმოების პოპულარიზაციის მნიშვნელობაზე.
შეხვედრის დასასრულს, ორივე მხარემ მზაობა გამოთქვა მჭიდრო და ნაყოფიერი პარტნიორობისთვის, რაც ახალ იმპულსს მისცემს ორმხრივ ეკონომიკურ ურთიერთობებს.

Introductory meeting with the Consul General of the Republic of Armenia in Batumi
The Chairman of the Adjara Chamber of Commerce and Industry, Giorgi Romanadze, held an introductory meeting in Batumi with the Consul General of the Republic of Armenia, Narine Matosyan.
Giorgi Romanadze congratulated the diplomat on her appointment to the new position and briefed her on the organization's structure and activities.
The meeting focused on the high potential for deepening cooperation between the two countries in trade, tourism, and logistics. The parties also emphasized the importance of developing partnerships between the business communities of Adjara and Armenia, as well as promoting Armenian products.
At the end of the meeting, both sides expressed their readiness for close and fruitful partnership, which will provide a new momentum to bilateral economic relations.