აიდინის აღმასრულებელთა, ინდუსტრიალისტთა და ბიზნეს ლიდერთა ასოციაციის (AY-SİAD) დელეგაციის ვიზიტი პალატაში
17.04.2026
აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატაში შეხვედრა გაიმართა თურქეთის ეგეოსის რეგიონის ბიზნეს გაერთიანების — აიდინის აღმასრულებელთა, ინდუსტრიალისტთა და ბიზნეს ლიდერთა ასოციაციის (АЙ-СИДАД) წარმომადგენლებთან. დელეგაციის შემადგენლობაში შედიოდნენ ასოციაციის პრეზიდენტი ფირათ ბარიშიქი, მმართველთა საბჭოს წევრები და ბიზნეს სექტორის წამომადგენლები.
ვიზიტის მთავარ მიზანს აჭარისა და აიდინის რეგიონებს შორის ეკონომიკური კავშირების გაღრმავება და ორმხრივი თანამშრომლობის პერსპექტივების განხილვა წარმოადგენდა.
თურქულ დელეგაციას აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე ნინო დოლიძე და პალატის თავმჯდომარის მოადგილე ჯუმბერ ტუღუში შეხვდნენ.
მხარეებმა მიმოიხილეს ორგანიზაციების საქმიანობის პრიორიტეტები და წევრი კომპანიების პროფილები. დისკუსია შეეხო ისეთ სტრატეგიულ სფეროებს, როგორიცაა ტურიზმი, ვაჭრობა, წარმოება და მომსახურების სექტორი. შეხვედრაზე დაიგეგმა კონკრეტული აქტივობები, მათ შორის B2B ფორმატის შეხვედრების ორგანიზება და ბიზნესდელეგაციების ურთიერთგაცვლა.
შეხვედრის დასასრულს, ორივე მხარემ გამოხატა მზადყოფნა აქტიური მხარდაჭერა აღმოუჩინონ აჭარისა და აიდინის ბიზნეს წრეებს შორის პირდაპირი კომუნიკაციის დამყარებას.

Visit of the Aydin Executives, Industrialists and Business Leaders Association (AY-SİAD) delegation to the Chamber
17.04.2026
A meeting was held at the Ajara Chamber of Commerce and Industry with representatives of the Aydın Association of Executives, Industrialists and Business Leaders (AY-SİAD), a business organization from Turkey’s Aegean region. The delegation included the Association’s President, Fırat Barışık, members of the Board, and representatives of the business sector.
The main purpose of the visit was to strengthen economic ties between the Ajara and Aydın regions and to discuss prospects for bilateral cooperation.
The Turkish delegation was received by Nino Dolidze, First Deputy Chairperson of the Ajara Chamber of Commerce and Industry, and Jumber Tughushi, Deputy Chairperson of the Chamber.
During the meeting, the parties exchanged information about the priorities of their organizations and the profiles of their member companies. The discussion focused on strategic sectors such as tourism, trade, manufacturing, and services. Specific follow-up activities were outlined, including the organization of B2B meetings and the exchange of business delegations.
At the end of the meeting, both sides expressed their readiness to actively support the establishment of direct communication between the business communities of Ajara and Aydın.